SAUNA

DOSTUPNOST SAUNY

Proč chodit do sauny?

Pro milovníky tepla je sauna jistě velmi lákavým místem. I když venku zuří mráz, prohřejete se zde opravdu důkladně a také prospějete svému zdraví – po fyzické i duševní stránce. Není jisté, kde přesně sauna vznikla, ale její popularita zejména v severských zemích je dnes všeobecně známá. Především Finové patří k velkým milovníkům sauny a sauna je zde zcela běžnou součástí bytu.

Saunování má vliv na klidnější činnost srdce, uvolňuje dýchací cesty, zmírňuje bolesti kloubů a svalů, posiluje imunitní systém. Dochází k uvolnění, ústupu migrény a nervozity. Tělo se zde silně okysličuje, rozšiřují se kožní póry a cévy, nastane tedy lepší dýchání kůže a prokrvení končetin.Saunování má vliv na klidnější činnost srdce, uvolňuje dýchací cesty, zmírňuje bolesti kloubů a svalů, posiluje imunitní systém. Dochází k uvolnění, ústupu migrény a nervozity. Tělo se zde silně okysličuje, rozšiřují se kožní póry a cévy, nastane tedy lepší dýchání kůže a prokrvení končetin.

sauně se doporučuje zůstat 10 minut. Jde však pouze o orientační dobu. Většina saunařů zůstává 12-15 minut. Před saunováním a mezi saunami je doporučen nadprůměrný pitný režim (nealko). Při saunování je nutné zcela omezit fyzické aktivity, tělo jinak nezatěžovat a hlavně se uvolnit.

Otevírací doba:

Pondělí až Pátek                16:00 až 21:00
Sobota a Neděle                17:00 až 21:00
REZERVACE mimo provozni dobu sauny je možná e-mailem nebo telefonicky na recepci den předem!

Cena: 90 Kč/vstup (ručník v ceně, pouze záloha 100,-), privátní rezervace 300,- Kč/hod.

Sauna se nachází v budově posilovny.