Sauna

DOSTUPNOST SAUNY

Proč chodit do sauny?

Pro milovníky tepla je sauna jistě velmi lákavým místem. I když venku zuří mráz, prohřejete se zde opravdu důkladně a také prospějete svému zdraví – po fyzické i duševní stránce. Není jisté, kde přesně sauna vznikla, ale její popularita zejména v severských zemích je dnes všeobecně známá. Především Finové patří k velkým milovníkům sauny a sauna je zde zcela běžnou součástí bytu.

Saunování má vliv na klidnější činnost srdce, uvolňuje dýchací cesty, zmírňuje bolesti kloubů a svalů, posiluje imunitní systém. Dochází k uvolnění, ústupu migrény a nervozity. Tělo se zde silně okysličuje, rozšiřují se kožní póry a cévy, nastane tedy lepší dýchání kůže a prokrvení končetin.Saunování má vliv na klidnější činnost srdce, uvolňuje dýchací cesty, zmírňuje bolesti kloubů a svalů, posiluje imunitní systém. Dochází k uvolnění, ústupu migrény a nervozity. Tělo se zde silně okysličuje, rozšiřují se kožní póry a cévy, nastane tedy lepší dýchání kůže a prokrvení končetin.

sauně se doporučuje zůstat 10 minut. Jde však pouze o orientační dobu. Většina saunařů zůstává 12-15 minut. Před saunováním a mezi saunami je doporučen nadprůměrný pitný režim (nealko). Při saunování je nutné zcela omezit fyzické aktivity, tělo jinak nezatěžovat a hlavně se uvolnit.

Otevírací doba:

Pondělí               17:0022:00
Středa                 17:0022:00
Pátek                   17:0022:00
Neděle                17:0022:00
V jiné dny je možná rezervace na recepci den předem!

Cena: 80 Kč (ručník v ceně, pouze záloha 100,-)

Sauna se nachází v budově posilovny.